• English
 • Русский
 • עברית
 • קבלת סטטוס תושב בסלובקיה

  ישנן כמה דרכים לקבל אשרת שהיה בסלובקיה

  -אשרה לאנשי העסקים, בתנאי של הקמת חברת SRO או עסק פרטי živnost’ בסלובקיה,
  חברת SRO בדומה לחברה בע"מ בארץ ו-živnost’ בדומה לעוסק מורשה או פטור ;
  -לימודים במוסד אקדמי או במכינה ללימודי השפה הסלובקית;
  -מציאת עבודה בסלובקיה (לרוב נדרשים מומחים לחברות זרות או עובדים למפעלים גדולים, אתרי בנייה וכו');
  -איחוד המשפחה (אם לבן/בת זוגך יש אזרחות סלובקית או סטטוס התושב);
  -סטטוס תושב לאנשים ממוצא סלובקי שמתגוררים בחו"ל;
  -אשרת עבודה לספורטאי;
  -בלו קארד לעובדים מיומנים.

  להרוויח בארץ ולחיות בחו"ל

  בימים אלה כל התקשורת מדברת על יוקר המחייה ושיחות המסדרון בעבודה גם הן עוסקות בקושי שחווים ישראלים רבים בעניין הפשוט הזה של לסגור את החודש, כלומר שההוצאות יהיו בהתאם להכנסות ולא יחרגו. מסתבר שההתייקרות של ימי הקורונה הביאה ישראלים רבים שנחשבים למעמד הביניים ומרוויחים בסך הכול יפה, למצב מתסכל שבו הם לא מצליחים להתמודד עם עליית המחירים. חלק מאתנו מתחילים לחשוב על רילוקיישן למדינה זולה יותר, במיוחד כשהיום כל-כך הרבה אנשים עובדים אונליין ומהבית.

  לגור במדינה עם פחות הוצאות

  השכר בארץ לא כל-כך נמוך באופן יחסי. השכר החציוני פה, כ-8000 ₪, נחשב לשכר גבוה במדינות אירופאיות רבות. אנחנו לא סוגרים את החודש לא בגלל השכר הנמוך אלא בגלל מחירים לא הגיוניים לחלוטין לרוב המוצרים והשירותים. הישראלים שטסים לחו"ל לחופשה שזולה יותר מהחופשה בארץ, אפילו אם מוסיפים את המחיר של כרטיסי טיסה – שואלים את עצמם האם אפשר להרוויח בישראל, אבל לחיות בחו"ל ברמת חיים גבוהה יותר. כמובן, מדובר במי שעובד אונליין, ועבודתו לא תלויה כלל במקום מגוריו.

  כמה אוציא על החיים בחו"ל

  ניקח לדוגמה את סלובקיה, שהיא מדינה עם רמת חיים טובה, אבל מחירים זולים יחסית, גם היום, אחרי משבר באנרגיה ועליית המחירים של גז ודלק.

  השכר שם נע מ-700 עד 1500 יורו לחודש, בממוצע.

  התקציב המשפחתי של זוג + 2 מתחלק באופן הבא:

  עלויות הדיור נוטות לנוע בין 700 ל 1300 יורו בחודש כולל החשבונות (גז, חשמל וכו')
  הוצאות על הקניות בסופר – מזון, מוצרי ניקוי ועוד – 300-500 יורו
  הוצאות רכב – כ- 100 יורו בחודש, לא כולל ביטוח (ליסינג – כ-300 יורו)
  הוצאות על ילדים (גן, בית ספר, מכשירי כתיבה, חוג, נסיעות) – 100-200 יורו לחודש, לילד
  הוצאות נוספות כמו פארם וביגוד – 100 יורו
  כל זה נותן לנו סכום של כ-2000 יורו בחודש למשפחה, בלי להשתגע ולחסוך. כמה זה בשקלים? ובכן, אם אחד מכם מרוויח אפילו סכום של 8000 ₪ בחודש, אונליין מהבית – השכר שלו בעצם מספיק לכם כדי לכסות את כל ההוצאות של יומיום. וכמובן שיש ישראלים רבים שמרוויחים הרבה יותר מזה, אונליין מהבית. בקיצור, תעשו את החשבון לבד.

  כן, אבל אם עובדים בארץ , איך נקבל אפילו תושבות זמנית בחו"ל?

  אם נשאר בדוגמה של סלובקיה, הרי שאם מדובר בזוג, אפשר לסדר את זה ביניכם: אחד מבני הזוג שיש לו עבודה בטוחה אונליין עם שכר קבוע לצידה, ישמור על משרתו גם מחו"ל, השני לעומת זאת יכול תמיד למצוא עבודה מרחוק גם בארץ, לוח דרושים היום מלא בקורות חיים של ישראלים שגרים בחו"ל, מחפשים עבודה מרחוק וגמישים יותר בשכר לעומת אזרחים שגרים בארץ, תוכלו לקבל  אשרת שהיה של תושב זמני ולהחליט אם תרצו למצוא עבודה בארץ או ללמוד, לעבוד או לפתוח עסק בסלובקיה. ניתן למצוא עבודה באחת החברות הבינלאומיות, להירשם לאחד ממוסדות הלימוד הרבים (הלימודים בשפה הסלובקית הם בעלות מינימלית, באנגלית – כ-1000 יורו לסמסטר), או לפתוח עסק בסלובקיה בהשקעה לא גבוהה, כמה אלפי יורו בדרך-כלל.

  עצמאי, תוכל להרוויח את שכרך אבל לשלם פחות מיסים

  אם אתם רגילים להיות עצמאים ורוצים לנסות את מזלכם בפתיחת עסק בסלובקיה, יש לכם תנאים מצוינים לכך תוכלו לעשות עסקים לא רק בסלובקיה, אלה באוסטריה, הונגריה, צ'כיה בקיצור כל האיחוד האירופי פתוח בפניכם. המסים בסלובקיה נמוכים, לדוגמה, מס חברות 15%  ומס על הדיבידנדים הוא 7% בלבד. כאמור, מי שפותח עסק בסלובקיה נהנה מזכויות שדומות לאזרח של האיחוד האירופי, משום שהוא מקבל אשרת שהיה של תושב זמני, המקנה מעמד שמאפשר להשתקע במדינה בתנאי שהעסק נשאר רווחי (ועל כך יש לדווח לרשויות סלובקיה כעבור שנה וגם בהמשך). אנו ב- TOGETTHERE מסייעים ללקוחות שלנו בכל התהליך של פתיחת העסק וניהולו, ונשמח לספק לכם ייעוץ בנושא.

  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

  קבלת סטטוס
  תושב בסלובקיה

  קבלת אשרת שהיה לאנשי עסקים לפתיחת חברה

  קבלת אשרת שהיה על סמך לימודים במדינה

  חיפוש עבודה בסלובקיה

  BLUE CARD למומחים בעלי הכשרה גבוהה

  קבל אשרת שהיה לאיחוד משפחות

  קבלת אזרחות סלובקית

  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
  קבלו ייעוץ ראשוני בחינם
  שינוי גודל גופנים

  רוצים לדבר איתנו? לחצו כאן