עורך דין הגירה

בפנייה לעורך דין הגירה, אתה, במובן מסוים, מפקיד בידיו את גורלך, כי איכות עבודתו קובעת, במידה רבה, אם תוכל לממש את תוכניותיך לחיים. לכן כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירת חברת הגירה מתאימה – אל תהססו לשאול את עורך הדין את השאלות הנכונות שיעזרו לזהות את רמת הניסיון וההכשרה שלו. אנו ננסה במאמר זה להסביר מה אמור לעשות עורך דין הגירה, איזה שאלות כדאי לשאול, למה כדאי לשים לב ובאיזה סיטואציות. אם אתם מתכננים רילוקשיין לאירופה, המאמר הזה בפירוש נועד בשבילכם.

עורך דין הגירה – מתי נצטרך את עזרתו?

ברגע שהחלטתם על רלוקיישן למדינה אחרת, אתם צריכים להבין שיהיה לכם עסק עם מערכת חוקים וכללים שאתם כלל לא מבינים, ואפילו לא מסוגלים לקרוא בגלל מחסום השפה. בדיוק בשביל זה קיימים אנשי מקצוע שיש להם גם את המומחיות וגם את הניסיון.

בפנייתך ל-TOGETTHERE לקבלת תמיכה משפטית בענייני רילוקיישן, קודם כל נבחן את כל המסמכים שלך בהקדם האפשרי. בנוסף, המומחים שלנו יענו על כל השאלות שלך וייעצו על הדקויות והשינויים האחרונים בחקיקה. אנו מספקים גם ייעוץ מקוון וגם בפגישה פנים מול פנים. העבודה ובהתאם העלות שלה עשויים להשתנות בהתאם למטרת הרילוקיישן, למערכת הנהלים הנדרשת, להרכב המשפחתי ועוד. לכן עלינו להכיר אותך ואת המצב האישי שלך. אנו נעשה כל מאמץ שתקבל את כל המסמכים וההיתרים הדרושים בהקדם כדי שתוכל להגשים את תוכניותך.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

מהם היתרונות בעזרה של עו"ד הגירה?

מעבר בין מדינות למטרות תיירות לעתים קרובות אינה מצריכה אישורים מיוחדים, אם לא מדובר בקבלת ויזה. וגם במקרה הזה, יש נוהל קבלת ויזת תייר שבדרך כלל מסתדרים איתו לבד. אך כאשר אזרחי ישראל מחליטים לעזוב למגורי קבע במדינה אחרת, תהליך המכונה "רילוקיישן", ללא עזרת עורך דין לענייני הגירה יהיה לכם קשה מאוד להסתדר, כי צעד רציני כל כך דורש התגברות על המון מכשולים בירוקרטיים בדרך למטרה.

עורך דין הגירה עוסק בנושאים החשובים הבאים:

  • עריכת הבקשה לאשרה לרבות כל המסמכים הדרושים
    קבלת אישורים נחוצים (מהמשטרה ועוד)
    ייצוג במקרה של מחלוקות או בעיות
    הכנה והגשה של כל המסמכים לפתיחת עסק במדינה החדשה
    ליווי משפטי אחרי פתיחת העסק, בכל מה אשר כרוך בחוזים, עסקאות, ייצוג מול הרשויות ועוד
  • ייעוץ משפטי בנושא האזרחות, התושבות וסוגיות ההגירה, שיינתן על ידי עו"ד הגירה מומחה, אינו מותרות. ייעוץ כזה יאפשר לכם להתכונן מראש לכל הקשיים, להיות מוכנים לכל תרחיש ולהתגבר על המכשולים במינימום זמן, מאמץ, עצבים וכסף. בעצם, את רוב המאמץ שנחוץ להתגברות על המכשולים הביורוקרטיים, מנהל עבורכם עו"ד הגירה – זו העבודה שלו.

חושבים על מעבר? מעוניינים בייעוץ או\ו סיור בסלובקיה לפני קבלת החלטה חשובה, השאירו פרטים או כנסו לקרוא מאמר בנושא


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

שאלות ותשובות בענייני הגירה:

למה לשים לב כשאנחנו בוחרים עו"ד לענייני הגירה?

שני דברים: הכשרה וניסיון. כמובן, רק עו"ד בעל רישיון יכול לסייע לכם בעניינים משפטיים. אך שימו לב גם לשאלה כמה שנים עורך הדין היה מעורב בתיקי הגירה והאם הוא לוקח תיקים נוספים מלבד הגירה. עורך דין העוסק אך ורק בהגירה יהיה בעל ניסיון רב יותר בתחומו מאשר למי שעוסק בכך בין יתר עיסוקיו. לא כדאי גם לבחור עורך דין הגירה רק על סמך כמה שנים הוא  עוסק בעריכת דין – כשלעצמו, נתון זה אינו אומר דבר. הניסיון הרלוונטי הוא דווקא בתחום ההגירה ודווקא למדינה שאתם מתכננים להגר אליה.

גם אם קיבלתם המלצה על עו"ד מסוים, קבעו כמה פגישות, תתרשמו ממי שעומד מולכם ובחרו מבין המועמדים את עורך הדין להגירה שעשה עליכם את הרושם הטוב ביותר. ייתכן שתצטרכו לשלם עבור הפגישה הראשונית עם כמה משרדים, אך זה עדיף מאשר להוציא כסף על עורך דין הגירה הראשון שנתקלתם בו ולקבל שירות גרוע שיפגע בסיכויים שלכם לקבלת האשרה הרצויה.

האם אזדקק לעו"ד אם אפתח עסק בסלובקיה?

האיחוד האירופי בכלל וסלובקיה בפרט הינו  מרחב ייחודי בו בעלי חברות נדרשים לא מעט לשירותים משפטיים, נוטריוניים ועוד. ישנם הרבה מאוד טפסים, יפויי רוח ואישורים אשר הסלובקים דורשים שיהיו ללא רבב ועם אפוסטיל. כל זה מהווה בעיה הן בשלב פתיחת העסק והן בשלבים ראשונים של ניהולו. חייבים לעיין ולאשר כל מסמך. לכן מצב שבו עו"ד חתום על המסמכים שלכם, במיוחד אם הוא מכיר היטב את הדרישות ואת החוק במדינה מגדיל מאוד את הסיכוי שבקשתכם תטופל בזריזות – ולחיוב.

בנוסף, רשות המסים, המכס או רשויות ההגירה עשויים ליצור איתכם קשר כדי לדרוש פרטים נוספים או לבקש מסמכים, ובמקרה כזה תזדקקו לעו"ד דובר סלובקית שמכיר את החומר היטב ויוכל לייצג אתכם בפני הרשויות.

העניין הוא שלאדם שמקים חברה בסלובקיה יש זכויות נרחבות שכמעט ולא שונות מזכויות האזרח של האיחוד האירופי, לכן כל העניין של פתיחת העסק משתלם, אך יחד עם זאת כרוך בבירוקרטיה רבה. כמו כן ראוי לציין שבסלובקיה משלמים יחסית מעט מיסים, לעומת מדינות האיחוד האחרות, אבל גם זה תלוי בסוג של רישיון עסק שיש לכם, אז כדאי לבחור את כל האפשרויות ביחד עם המומחים.

מה נוהל התשלום לעו"ד?

אם חברת ההגירה דורשת 100% תשלום מראש עבור שירותיה – זה בהחלט מטריד. יחד עם זאת, גם הנוהל של "תשלום לפי תוצאות" – כלומר תשלום רק אם קיבלת אשרה, הוא נוהל חשוד. הזמן של עורך דין הגירה מקצועי הוא יקר, ובדרך כלל משלמים לא על התוצאה, אלא על עבודתו. אף עורך דין מקצועי לא אמור, וגם לא מסוגל, להבטיח במאה אחוז שאכן תקבלו אשרה, גם אם כל המסמכים מוגשים כהלכה. ההחלטה על מתן או אי-מתן אשרה מתקבלת רק על ידי פקיד במשרד הפנים המטפל בתיק שלך, ואין אפשרות להשפיע עליהם. לכן הביטחון העצמי המופרז של עורכי דין שמוכנים לעבוד בחינם רק כדי "להשיג" לקוח, מעוררת שאלות. לרוב, מקובל לשלם מקדמה רצינית ואת יתרת הסכום בסיום הטיפול בתיק.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

שירותים משפטיים

האיחוד האירופי בכלל וסלובקיה בפרט הוא מרחב ייחודי שבו אנשי עסקים ומנהלי חברות זקוקים לשירות משפטי ונוטריוני כמעט כל שבוע.

ריבוי הבקשות והשאלונים (Ziadostej), יפויי כוח (plnomocenstv) ואישורים (vyhlaseny) שחייבים להיות מוגשים בסלובקית ללא דופי, לעתים קרובות בתוספת אישור הנוטריון, הוא אתגר גדול אפילו אחרי שנתיים בסלובקיה. על כל מסמך להיות בדוק ומאושר, ואם במסמך מצוין דוקטור למשפטים (JuDr) בתור איש קשר, זה מגביר מאוד את הסיכוי שבקשתך תטופל תוך זמן קצר ביותר. בנוסף, לעתים די קרובות יתקשרו אליך מרשות המיסים, ממכס או רשות ההגירה כדי לברר פרטים או לבקש מסמכים, במקרה כזה תזדקק לצד שכנגד דובר סלובקית שיוכל לייצג אתכם.

השירותים שלנו: מעקב אחרי העסק שלך, ייצוג האינטרסים שלך ברשות המסים, רשות ההגירה, מכס ועוד, טיפול בעסקאות כמו רכישת או מכירה של רכב, נדל"ן ועוד, כתיבת החוזים והמסמכים הרשמיים בהתאם לסטנדרט המשפטי של סלובקיה.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

שירותים
משפטיים

ביקורת מבקר

ביצוע עסקאות

ייצוג אינטרסים בגופים רשמיים

עריכת חוזים, מסמכים רשמיים

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
קבלו ייעוץ ראשוני בחינם
שינוי גודל גופנים

רוצים לדבר איתנו? לחצו כאן