אזרחות אירופאית

האם גם אתם חזרתם לאחרונה מאירופה עם מחשבה שאולי הייתם רוצים לגור שם באופן קבוע או אפילו שנה שנתיים? או שאתם מעוניינים רק באזרחות אירופאית וביתרונות שהיא מעניקה, בלי להגר ממש? אולי גם שמעתם מחבר שהוא קיבל לאחרונה דרכון אירופאי כלשהו ואתם חושבים על זה גם? או שאתם רוצים שלילדכם תהיה אזרחות אירופאית בעתיד והם יוכלו ללמוד שם? אם כן – במאמר הזה תמצאו מידע על אזרחות האירופאית, כיצד לקבל אותה, מה זה דורש ומדוע זה כדאי.

אזרחות אירופאית או דרכון אירופאי – מהו ההליך ואיך לדעת אם אתם זכאים?

לכל דרכון ולכל אזרחות יש יתרונות וחסרונות. אך לאחרונה אנו עדים לכך שיותר ויותר ישראלים מתעניינים בדרכון האירופאי. לפי הערכות שונות יש בסביבות מיליון ישראלים אשר מחזיקים בדרכון אירופאי כלשהו, לכן זה לא מפתיע אם אתם מכירים חבר אחד כזה או אפילו כמה. העניין הוא שישראלים רבים בעצם זכאים לדרכון אירופאי, מה שעושה את קבלתו לאפשרית עבורם.

דרכון האירופאי מגיע ביחד עם האזרחות או\ו תושבות אירופאית, כמובן, לאחר שזו מאושרת לבקשתכם על ידי אחת המדינות שהן חברות באיחוד האירופי. אם אתם חושבים שאולי אתם זכאים לדרכון כזה, בהחלט כדאי לכם לבדוק את התהליך. מה שחשוב – גם עם דרכון אירופאי של רוב המדינות לא תצטרכו לוותר בשום שלב על האזרחות הישראלית. לכן לקבלת דרכון כזה יש המון יתרונות אבל למעשה אין חסרונות.
 התקשר


 וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

אז מי זכאי לדרכון אירופאי?

 כדי לקבל אזרחות אירופאית יש להוכיח שאתה צאצא של יהודים שגורשו מאחת המדינות האירופאיות שמעניקה אזרחות לצאצאים של יהודים שחיו בשטחה ועזבו, מה שנקרא, שלא מרצונם. יש לא מעט מדינות כאלה. למשל, יתכן שאתם צאצאים של יהודים שגורשו מספרד ונאלצו לעזוב אותה בזמן גירוש ספרד לפני כחמש מאות שנה. זה אומר שאתם מתאימים למה שנקרא "המסלול של ספרד ופורטוגל".

ומה אם אין לי שורשים אירופאיים וגם, עד כמה שידוע לכם, אינכם צאצאים של מגורשי ספרד? זה לא ימנע ממכם להגשים את החלום להגר לאירופה,  אתם עדיין יכולים לקבל אשרת שהיה או תושבות זמנית וכעבור תקופה מסוימת בדרך כלל כ 8-10 שנים או לפני כנגד מילוי תנאים מסוימים לקבל אזרחות אירופאית  (אנו בTOGETTHERE מציעים סיוע בקבלתה) תושבות סלובקית  באיחוד האירופי ולהתקדם משם לאזרחות.  ישנם 3 שלבים של התהליך:

אשרת שהייה / תושבות זמנית– זהו מעמד שניתן להגיש אליו בקשה בחלק ממדינות אירופה, וקבלת האישור לוקחת מספר כ-90 ימים. ניתן לקבל בדרך כלל תושבות זמנית של בין שנה לשנתייםואז להאריך אותה לתקופה נוספת וכעבור 5 שנים להגיש בקשה לתושב קבע (גם זה תלוי במדינה שבה אתם רוצים לגור, יש לבדוק כל מדינה לגופה). יתרון באשרת שהיה, זה שבעצם תוכלו לנוע בין המדינות של האיחוד בלי בעיה ולהתגורר איפה שתרצו. כמו כן, אם כבר קיבלתם אשרת שהייה, די קל להאריך אותה.
תושב קבע – אפשר להגיש בקשה למעמד של תושב קבע אחרי 5 שנים של מגורים ברוב המדינות באירופה.
אזרחות -(עם איחוד משפחות, כלומר, כולל בן או בת הזוג והילדים) – ברוב המדינות ניתן להגיש בקשה לאזרחות אחרי 7-10 שנים של מגורים במדינה.

חושבים על מעבר? מעוניינים בייעוץ או\ו סיור בסלובקיה לפני קבלת החלטה חשובה, השאירו פרטים או כנסו לקרוא מאמר בנושא


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

אלו זכויות נותנת אזרחות אירופאית?

החזקת אזרחות אירופאית מעניקה זכויות רבות. מוסדות חינוך מובילים מספקים לאזרחי אירופה השכלה גבוהה חינם או בשכר לימוד מוזל, החיים זולים יותר כ30-50% מהארץ, כמובן תלוי לאיזה איכות חיים אתם מצפים, אם רוצים לעשות רילוקיישן או לעבוד כמה שנים בחו"ל או לעבוד מחו"ל ולהמשיך להרויח בארץ, הרי שהקורונה שינתה את תנאי המשחק – במקרה כזה אזרחות אירופאית היא פתרון נוח וחסכוני מאוד. להוצאת הדרכון האירופאי יתרונות רבים ואין ספק שכדאי לפחות לחשוב בכיוון.

גם אם אינכם מתכננים הגירה או עבודה בחו"ל, אלא לחיות  או , אתה עוד מעט מגיע לגיל פרישה רוצה לטייל בעולם כדאי מאוד שיהיה לכם דרכון אירופאי.  בהליכים כמו קבלת אשרת כניסה לארה"ב, אם יש לכם אזרחות אירופאית אתם לא צריכים להגיע לשגרירות,  ויש עוד בונוסים רבים. בעצם, האזרחות האירופאית תאפשר לכם להגשים כל חלום, אם זה בהווה או אם זה מאוחר יותר בעתיד.

תחשבו על זה שבדרכון אחד, אתה בעצם הופך לאזרח של 28 מדינות מפותחות. מכיוון שאזרח של מדינה שחברה באיחוד האירופי הוא בעצם אזרח האיחוד האירופי, הוא יכול לקבל הטבות במדינות אחרות באיחוד. כך למשל, אזרח גרמני יכול ללמוד בצרפת או בהולנד וליהנות משוויון זכויות, שלעתים מתבטא בסבסוד מאוד משמעותי של שכר לימוד או בגלל הסכם אמנות סוציאלית, אזרח ישראל בהגעה לגיל פרישה יכול לחיות בסלובקיה ולקבל תנאים סוציאלים ישירות לחשבון סלובקי  ולהנות מהחיים באיחוד האירופי

בעלי הדרכון אירופאי יכולים להנות מתורים מקוצרים בשדות התעופה של מדינות האיחוד ובמעברי הגבול ולעבור באופן חופשי בניהן.

ומה בינתיים, אם אני תושב זמני או תושב קבע באחד ממדינות האיחוד? ובכן, ההבדלים קיימים אך אינם מהותיים כל כך.

תושב זמני הוא בעל אשרת שהייה שמאשרת את זכותו של זר או חסר אזרחות להתגורר בשטח המדינה. אשרת שהייה מקנה לך את הזכויות הבאו

 • לגור במדינה
 • לרכוש נדל"ן
 • לפתוח עסק
 • ללמוד במוסדות לימוד אקדמיים ואחרים, ציבוריים או פרטיים
 • להשתמש בשירותים רפואיים
 • להוציא רישיון נהיגה ולרכוש רכב
 • לעבור בלי בעיות בין המדינות
 התקשר


 וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

מהם התנאים להוצאת אזרחות אירופאית

כמו שאמרנו, בכל מדינה יש תנאים שונים מעט, אבל בכל זאת יש דברים משותפים. בואו נעשה קצת סדר בכל מה שקשור לתנאים לקבלת אזרחות אירופאית:

המוצא הוא אחד העקרונות החשובים פה. לדוגמה, אם אתם מהמזרח, הבלקן, יוון, בולגריה, יש סיכוי טוב מאוד שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי. אם המשפחה שלכם הגיעה דווקא מאחת ממדינות האיחוד האירופי, למשל ליטא, כדאי לבדוק אם יש אפשרות שאותה המדינה תאפשר לכם אזרחות כפולה. וכן הלאה. הכול שאלה של מאיפה ההורים והסבים שלכם הגיעו לישראל. וכמו שציינו, לפעמים גם שם משפחה יכול להצביע על הקשר ליהדות ספרד המגורשת, מה שנותן לכם אופציה לדרכון של ספרד או פורטוגל.

חשוב לציין שיש מדינות שבהן אפשר לקבל אזרחות בלי לגור ויש כאלה שדורשות, לדוגמה, מבחן שפה בשביל לקבל אזרחות, היסטוריה. אז כל מקרה לגופו ויש לבדוק זאת על פי המוצא של המשפחה שלכם. כדאי מאוד להיעזר במי שמבין בתחום כי אולי יש פתרונות טובים ופשוטים שאתם כלל לא מודעים להם.

חשוב לציין שאין הבדל מהותי בין דרכונים אירופאים שונים, מדי פעם יש שמועות שהדרכון הגרמני או הספרדי הוא משתלם יותר, אבל זה לא באמת קריטי.

בנוגע לתנאים האחרים, כמו שכבר צוין, לכל מדינה עשויות להיות דרישות מעט שונות. אך באופן כללי הדרישות הן:

מגיש הבקשה הוא מעל גיל 18.

אין לו עבר פלילי, וכאן לכל מדינה יש נהלים קצת שונים, למשל, בעניין עבירות המריחואנה וכדומה.

למבקש האזרחות יש זיקה מסוימת למדינה, וכמו שציינו, רמת השיוך משתנה ממדינה למדינה – אם זה הסב שהיה אזרח של מדינה מסוימת, זיקה למגורשי ספרד ועוד.

בהוצאת הדרכון האירופאי חשוב להוכיח השתייכות למדינה, וכאן כל מדינה יכולה להציב דרישות שונות. מדינות אחדות דורשות מהמועמד לחיות שם בפועל לפחות שישה חודשים, מדינות אחרות מבקשות מבחן שפה, ויש כאלה שדורשות הוכחות למוצאו של המבקש. בכל הנוגע לסוגיית קבלת האזרחות האירופית, להוצאת הדרכון האירופאי יש עלות, ואתם תחליטו אם זה משתלם.

ועוד מידע רלוונטי: גם אם אין לך שורשים יהודים באירופה או שאין לך אפשרות להוכיח זאת, זה לא סוגר דלתות. יש לך אפשרות לקבל תושבות זמנית/אשרת שהיה באירופה (שאנו ב – TOGETTHERE יכולים לסייע לך בקבלתה), ומשם להתקדם בהדרגה לקבלת אזרחות. כדי לקבל תושבות, קודם כל מרכז החיים שלך  אמור להיות באירופה, לתקופה מעל 181 יום. כעבור 5 שנים תוכל להגיש בקשה לתושבות קבע, וכעבור 10 שנים – לאזרחות.
 התקשר


 וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

בכמה כסף מדובר? תהליך קבלת הדרכון האירופאי, המחיר והעלויות

ברור מאליו שלהוצאת הדרכון האירופאי יש מחיר. בקצרה, יש הבדלי מחיר משמעותיים בין מחיר הוצאת דרכון לאדם שהוריו נולדו במדינה אירופאית, והוא רק צריך לממש את זכותו, לעומת לאדם, למשל, שמעוניין תחילה לגור באירופה כתושב זמני, באשרת שהיה. 

ככלל, בקבלת הדרכון האירופאי המחיר תלוי בגורמים רבים, מהמדינה שאליה פונים ועד לפרטים האישיים של בעל התיק. 

תהליך קבלת הדרכון האירופאי המחיר עשוי להיות בנוי מכמה חלקים:

 • הכי מובן בעולם: תיק הבקשה לאזרחות  או תושבות אירופאית נשלח לרשויות במדינה שאת תושבותה אתם מבקשים, ולכן יש לתרגם את כל המסמכים המצויים בו לשפה המדוברת באותה המדינה, ואם יש כמה שפות זה לפעמים דורש תרגום לכולן. עלות התרגום היא עליכם.
 • אגרה: כל מדינה גובה אגרה על בדיקת תיק המסמכים שלכם. גם זה תשלום שאין ברירה אלא לעמוד בו. המסמכים באמת נבדקים בקפדנות על ידי הרשויות ומטופלים על ידיהם. בהמשך יש גם אגרת הנפקת דרכון – לאחר שקיבלתם אישור לאזרחותכם, עליכם לבוא לשגרירות של המדינה שלכם כדי להנפיק תעודה מזהה ולהפקת הדרכון האירופאי מחיר קבוע בכל מדינה.
 • שירותי נוטריון ולפעמים גם שרותי עורך דין. מסמכים מתורגמים צריכים לעבור אצל הנוטריון לחתימה, וזה שירות שכרוך בתשלום. לפעמים יש גם צורך בחתימה על תצהיר בפני עורך דין לפני שליחת המסמכים לרשויות בחו"ל – שוב, זה תלוי במדינה.
 • ישנן מדינות שכחלק מתהליך קבלת האזרחות שם ישנו מבחן שפה. אם אינכם דוברי ספרדית, למשל, תצטרכו ללמוד את השפה לפני שתקבלו את האזרחות. לרוב, לימודי שפה זה לא בחינם…  גם מורה פרטי וגם קורס יעלו לכם כסף. לעומת זאת, אם תרצו לקבל בינתיים אשרת שהייה זמנית, לא תצטרכו לעבור את מבחן השפה, אלא רק כשתגשו לקבלת האזרחות, כלומר כעבור מספר שנים (שאז בד"כ זה קל הרבה יותר).
 • כרטיסי טיסה לאירופה ובחזרה, במקרה שהנוהל דורש מהמועמד להיות נוכח פיזית בקבלת האזרחות או באחד השלבים של התהליך. למשל, הנוהל הספרדי מחייב את הפונה או האפוטרופוסים שלו, במקרה של קטין, להגיע לספרד לצורך ראיון,  חתימה על מסמכים והליכים אחרים. אבל לא בכל מדינה זה כך. יש מדינות שקבלת האזרחות שלהן לא דורשת נוכחות, למשל אם אתם יוצאי ליטא, כנראה שלא תצטרכו לטוס לשם כדי להוציא  את הדרכון האירופאי שלכם.
 • עלויות הסיוע מקצועי – רוב הפונים לקבלת אזרחות נעזרים באחת החברות שמתמחות בסיוע לישראלים שמבקשים לקבל דרכון אירופאי. השירותים שלהם אכן עולים כסף, אבל לרוב זה חוסך המון זמן וכאב ראש.  בכל התהליך של הוצאת הדרכון האירופאי מחיר התהליך הוא הזמן והכוחות שלכם וכדאי לשקול להעביר את האחריות למישהו שמבין היטב מה הוא עושה. •  התקשר


   וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

איך מוציאים דרכון אירופאי 

בשלב הראשון אתם צריכים לעשות מחקר על השורשים שלכם ולמצוא את ההוכחות לזכאות. זה שיעורי הבית שלכם, לחפש את המוצא של כל הסבים והסבתות ולבדוק האם זה מעניק לכם איזושהי זכות לדרכון אירופאי. יש סיכוי שתצטרכו לחפש בארכיונים האירופאיים, בתקווה ששרדו במלחמת העולם השניה, כדי למצוא רישום של קרובי המשפחה שלכם שהיו תושבים באירופה והייתה להם אזרחות של אחת המדינות האלה.

בשלב הבא אתם שולחים את המסמכים לבדיקה בבקשה לקבל את המועמדות שלכם לקבלת האזרחות האירופאית. אפשר לעשות זאת לבד אך רוב הישראלים עושים את הפניה בעזרת חברה שמתמחה בכך, מכירה את הפרוצדורה ויודעת להנחות אתכם בכל צעד, וגם יודעת לתת לכם את המידע המלא על הדרכון האירופאי – המחיר, הדרכים והשיטות. היות ואתם כבר מודעים לכך שלעובדה של קבלת הדרכון האירופאי יתרונות רבים, המאמץ בהחלט משתלם.

אם הבקשה מוגשת נכון והמסמכים אותנטיים, אין סיבה שתהיה בעיה עם קבלת הדרכון. אחרי הכול, יותר ממיליון ישראלים כבר קיבלו אחד כזה. במקומות מסוימים באירופה תצטרכו להיות בקשר עם הקהילה היהודית המקומית, הרב וכו', כדי לאשרר את הנכונות של המסמכים שהגשתם.

ורק כדי לסבר את האוזן: במלטה (שהיא חברה באיחוד האירופי)  ניתן לקבל אזרחות אם רוכשים שם נכס בעלות 100 אלף יורו. ובכן, לרוב הישראלים אין צורך להשקיע סכומים כ"כ גדולים כדי לקבל אזרחות אירופאית, כל מה שצריך זה מסמכים וסבלנות.

ומה אם אתם רוצים להתגורר באירופה בזמן שסטטוס קבלת האזרחות שלכם נמצא בבדיקה? ובכן, במקרה כזה כדאי לכם לקבל אשרת שהייה זמנית או תושבות זמנית, שחברת TOGETTHERE מציעים לכם סיוע בקבלתה. הדרכון הישראלי במדינה אירופאית תקף לתקופת שהייה של עד שלושה חודשים (לא רצופים) במהלך שישה חודשים רצופים. אם שהיתם באירופה למשך תקופה העולה על 3 חודשים הרי שעברתם על החוק.

לעומת זאת, אשרת שהייה זמנית (בלו כארד ) מתפקדת בתור כרטיס הנותן לכם אפשרות לשהיה ממושכת יותר ומעניקה לכם חופש פעולה יחסי., אם כי הכל מותנה באופן שבו קיבלתם את אשרת השהיה. מה האפשרויות שלכם כשתרצו לקבל אשרת שהייה?

ישנן כמה דרכים לקבל אשרת שהיה באירופה (שוב, זה תלוי במדינה):

-אשרה לאנשי העסקים, בתנאי של הקמת חברה

-לימודים במוסד אקדמי

-מציאת עבודה באחת המדינות

-איחוד המשפחה (אם לבן/בת זוגך יש אזרחות או סטטוס התושב)

-אשרת עבודה לספורטאי;

-בלו קארד לעובדים מיומנים

ועוד.
 התקשר


 וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

דרכון אירופאי יתרונות :

 • מגורים במדינות האיחוד האירופי – היתרון הראשון והחשוב הוא הזכות להתגורר בכל מדינות האיחוד האירופי: צרפת, איטליה, הולנד, גרמניה ואחרות, בקיצור כל מה שחלמתם עליו. הדרכון האירופאי מקנה לך את הזכות למגורים ללא הגבלה וזה יתרון ענק. אך מותנה בהגשת בקשה לתושבות מקומית! לפי הליך מזורז שהוא פשוט וקל יותר ( כאזרחי אירופאי) .

יש כאן נקודה חשובה: אם הינך זכאי לקבלת תושבות זמנית, לדוגמא, בסלובקיה, אתה זכאי להישאר באיחוד האירופי בהתאם לתוקף BLUE CARD ולא לפי חוקי דרכון ישראלי. באיחוד האירופי אין ביקורת גבולות בין המדינות, לכן גם אם יש לך תושבות סלובקית, אתה יכול להתגורר בשטח האיחוד, אם כי מבחינה חוקית, אתה חייב לגשת לרשויות המקומיות ולהרשם כחוק.

 • עבודה באחת המדינות של האיחוד – בארץ בו אתה נמצא ואינה מדינת המקור שלך ושהיא חברה באיחוד האירופאי ישנה אפשרות לקבל  בהליך מזורז תושבות מקומית ואז יש אפשרות לעבוד באופן חוקי במדינה זו, להבדיל מתושבות שהייה זמנית במדינת איחוד אירופאית ששם התהליך קשה יותר.  זה מהווה יתרון, למשל, אם תוכלו לעבוד במערב אירופה או בשוויץ, שם השכר גבוה יחסית לישראל. יתרה מזו, האזרחות האירופאית טובה גם כדי לקבל אישור עבודה מחוץ לאירופה. לא מעט מדינות כמו קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד וכן מנפיקות אישורי עבודה לאזרחי האיחוד האירופי ומאפשרות להם לעבוד שם. אלה כוללים מדינות כמו קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד וכן הלאה.
 • לימודים בחו"ל – כולל שכר לימוד אקדמי מסובסד.  אמנם החוקים שונים בכל מדינה, אך בהרבה מדינות גם אם אתה מחזיק בתושבות זמנית עבור לימודים בחו"ל הרבה אוניברסיטאות אירופאיות פותחות את השערים בפני בעלי הדרכון האירופאי – יתרונות כאן הם בשכר לימוד נמוך או אפילו בסבסוד מלא. יש ביניהם מוסדות השכלה גבוהה מאוד ידועים ואיכותיים. נכון שיש לא מעט מוסדות לימוד שאפשר ללמוד בהם גם עם אזרחות ישראלית, אבל המקומות בחוגים פופולריים שמורים קודם כל לאזרחים אירופאיים, אז בעצם יש לכם יתרון. חשוב לציין שלימודים במוסד אקדמי בחו"ל יכולים לתת זכות לתושבות.
 • פתיחת עסק וקניית נדל"ן – בחלק מהמדינות ישנה דרישה שהינך חייב להיות אזרח מקומי כדי לפתוח  עסק או לרכוש נדל"ן אך התנאי לא כלול בכל מדינות האיחוד האירופי . יחד עם זאת, ישנם מדינות באיחוד האירופי שמעודדות אזרחים ממדינות אחרות, להגיע לפתח עסק וכתוצאה מכך לקבל תושבות מקומית ולעשות איחוד משפחות, בנוסף גם אם הינך תושב זמני הנך זכאי לרכוש נכס ולקבל משכנתא מקומית בעמידה בתנאים הנדרשים.
 התקשר


 וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

כמה זמן לוקח התהליך

ברור שלקבל דרכון זה לא עניין של ימים. ( תושבות זמנית של מדינה לוקח לעשות בין 6-12 חודשים, אזרחות מותנה בדרישות של כל מדינה בפרט)  משך זמן הטיפול בכל בקשה לאזרחות משתנה, אבל לרוב לוקח בין שנה לשנתיים, תלוי במדינה. בחלק מהמדינות הדרישות נמוכות ובחלק גבוהות יותר וזה משפיע גם על זמן ההמתנה. לדוגמה, בספרד תנאי הסף גבוהים יותר מאשר בפורטוגל (לפחות נכון לכרגע) ולכן בפורטוגל ההליך לוקח פחות זמן.

כדי לזכות בדרכון שלכם יחסית מהר, תוך שנה וחצי שזה פרק זמן סביר לגמרי לתהליך כל-כך מסובך מבחינה ביורוקרטית, עליכם להבין את השיטה של האיחוד האירופי ואת היחס שלו להענקת האזרחות. למדינות האיחוד השונות יש אוטונומיה ויכולת להחליט מתי להעניק יחס מיוחד לאזרחים זרים המעוניינים להתאזרח. למשל, כיום יש מספר מדינות שמאפשרות ליהודים להשיג דרכונים מקומיים, בדומה לחוק השבות שלנו. יש יאמרו שמטרת המדיניות הזו היא להשיב לאירופה את צאצאי היהודים שנאלצו לעזוב בדורות הקודמים, שלא מרצונם או אפילו מרצונם.

יחד עם זאת, גם במקרה של זכאות מעבר לכל ספק ההוצאה של הדרכון עשויה לקחת זמן. לכן אם תכננתם רילוקיישן או לימודים בזמן הקרוב, לא כדאי לכם לבנות על קבלת אזרחות זריזה, התהליך עשוי לקחת אפילו עד שנתיים, ובמקרים מסוימים אפילו יותר.

חשוב להבהיר: אם מישהו מתחייב בפניכם לפרק זמן מסוים שיקח לכם להוציא את הדרכון, הוא כנראה לא יודע מה שהוא מדבר. אין כל התחייבות של אף מדינה להוציא לכם את הדרכון בפרק הזמן מסוים. הזמן לסיום ההליך אינו תלוי בגורם אחד כלשהו. אם מישהו מתייחס לזמן הטיפול כמחויבות, זה בעייתי. אי אפשר להשפיע על מהירות העבודה של הפקידה בפורטוגל, בולגריה או ליטא, אז אם מישהו מבטיח לכם את זה, תדעו שזה לא מדויק בלשון המעטה.

לעומת האזרחות, ההליך של קבלת אשרת שהייה לוקח הרבה פחות זמן, לכן אם רציתם לעבור לגור באירופה בזמן הקרוב, יש לשקול לקבל אשרת שהיה ותוך כדי זה לעבור את התהליך של התאזרחות.
 התקשר


 וואטסאפ צ’ט


bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

קבלת סטטוס
תושב בסלובקיה

קבלת אשרת שהיה לאנשי עסקים לפתיחת חברה

קבלת אשרת שהיה על סמך לימודים במדינה

חיפוש עבודה בסלובקיה

BLUE CARD למומחים בעלי הכשרה גבוהה

קבל אשרת שהיה לאיחוד משפחות

קבלת אזרחות סלובקית

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
קבלו ייעוץ ראשוני בחינם
שינוי גודל גופנים

רוצים לדבר איתנו? לחצו כאן